NASIL YAPILIR?

Genel Yapım Süreci

Prefabrik evlerde tüm statik hesaplar ve dizayn binanın kurulacağı yerin kar yükü, rüzgar yükü, deprem bilgileri, iklim şartları dikkate alınarak yapılmaktadır. Prefabrik evleri hazırlayan firmanın mühendisleri tarafından verilecek beton planına ( temel boyutları ) uygun beton öngörülen arsaya dökülmelidir.

Alanya Prefabrik ev imalatı

Temel dizaynı, statiği, temel ve zemin kaplaması Prefabrik evleri yapan firma tarafından yapılmaktadır. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle monte edilmektedir.

Prefabrik evler de sertleştirilmiş zemin üzerine demirli radye temel veya çelik hasırlı temel hazırlanmalıdır. Prefabrik evlerlerde zemin bu şekilde hazırlandıktan sonra çelik kostrüksiyonlarla iskelet oluşturulur. Vazistaslı veya panel duvarlarla bölmeler oluşturulur.

Prefabrik evler ve Prefabrik yapılar galvaniz kaplamalı cıvata ve somunlarla paneller birbirine bağlanır. Isı ve ses yalıtımı yönetmelikler uygun şekilde yapılmak zorundadır. Prefabrik evlerlerde yangın dayanımı, elektrik tesisatı, sıhhi tesisat yönetmeliklerine uygun olarak yapımı denetlenerek temin edilmektedir. Dış cehhe kaplamasında Turksiding fibercement cephe kaplama malzemesi kullanılarak dış cephenin yağmur, rüzgar ve kar gibi dış etkenlerden korunması, ayrıca şık görünümüyle de Prefabrik evlere ayrı bir hava katılır.

Facebook Sayfamız